Ramazan Ayı ve Ramazan Bayramı

Ramazan ayı hakkında bilgiler ve ramazan bayramı haberleri.

Tüm Müslümanların Ramazan ayları mutlu olsun, bütün İslam aleminin orucu kabul görsün, ramazan bayramları kutlu olsun…

 • Pide Fiyatları 2018
  by Beyefendi on 29 Nisan 2018 at 23:29

  Pide fiyatları (2018 Ramazan) İstanbul’da 350 gr. Ramazan pidesi fiyatı 1.80 TL, 350 gr. susamlı yumurtalı pide fiyatı ise 2 TL. Pide fiyatları hakkında bilgi veren İSESOB başkanı Faik Yılmaz, 2013 ve 2014 yıllarında da 300 gr Ramazan pidesinin 1.50 TL, 300 Gram susamlı yumurtalı pidenin 2 TL’den satıldığını hatırlattı. İstanbul’da 350 gr. ramazan pidesi fiyatı 1.80 TL olarak belirlendi. Buna göre geçen seneye göre pide fiyatına zam yapılmamış oldu. İstanbul Esnaf ve Sanatkarlar Odaları... The post Pide Fiyatları 2018 first appeared on Bayefendi.

 • Ramazanda alkol günah mı?
  by Beyefendi on 27 Haziran 2016 at 22:13

  Ramazanda alkol günah mı, haram mı, yasak mı sorusu, oruç tutmadığı halde iftardan sonra içki içmek isteyenlerin, günah olur mu diye en çok cevap aradığı sorulardan. Ramazanda alkol almak, dinen herhangi bir gün içki içmekle aynı günaha sahiptir, dini olarak da yasaktır. (Cuma günü içki içmek, kadir gecesinde ve kandillerde alkol almak da öyledir.) Dini günlerde, gecelerde, aylarda ve bayramlarda aslolan şey, yapılan sevapların daha çok karşılık görmesidir. Bu da İslam dininin bir güzelliğidir. Ancak Türkiye gibi çoğu  Müslüman ülkede bu günlerde günah işlemenin daha... The post Ramazanda alkol günah mı? first appeared on Bayefendi.

 • Oruç Tutarken Baş Ağrısı
  by Beyefendi on 10 Haziran 2016 at 20:00

  Oruç Tutarken Baş Ağrısı nasıl geçer? Oruçluyken baş ağrısı neden olur? Oruç tutarken başım çok ağrıyor diyorsanız bu makale soruna çözüm olabilir. Nedenleri nelerdir? Oruç sırasında baş ağrısı yaşanmasının en büyük sebebi, kan şekerinin tüm gün aç kalma nedeniyle düşmesi ve beynin şeker gereksinimini karşılayamamasıdır. Diğer bir sebep ise stres kaynaklı olabilir. Tüm gün aç ve susuz kalınmasından dolayı orucun ilk günleri vücudumuz bir stres yaşar ki bu da baş ağrısına dönüşebilir. Diğer bir sebep ise bünyenin susuz kalmasıdır. Ne iyi gelir, nasıl geçer? Oruç esnasında vücutta... The post Oruç Tutarken Baş Ağrısı first appeared on Bayefendi.

 • Niyetliyken Ağız Kokusu
  by Beyefendi on 7 Haziran 2016 at 13:49

  Niyetliyken Ağız Kokusu   Ramazanda ağız kokusu problemi bir çoğumuzun yaşadığı en büyük sorunlardan biridir . Bu sorunun bir çok nedeni olabilir ve bu nedenleri en aza indirgemenin yolları mevcuttur. Gelin birlikte bu problemin nedenlerine ve ramazanda ağız kokusunu nasıl giderebileceğimize bir bakalım.   Özellikle oruç tuttuğumuz ramazan ayında ağız kokusu problemi iyice artmaktadır. Ramazanın Yaz dönemine denk gelmesi ve öğünlerin günde 2 ye düşüyor olması bu sorunu iyice öne çıkar hale getirmekte ve hem... The post Niyetliyken Ağız Kokusu first appeared on Bayefendi.

 • Oruç tutarken acıkmamak için ne yemeli?
  by Beyefendi on 6 Haziran 2016 at 00:32

  Oruç tutarken acıkmamak için ne yemeli, nasıl beslenmeliyiz? Ramazanda oruç tutulurken yeterli ve dengeli beslenmek ve kolay acıkmamak için oruç tutulmayan dönemde en az 3 öğünün tamamlanması ve sahurun atlanmaması gerekmektedir. Sahurun atlanması durumunda yaklaşık 17 saat olan aç kalma süresinin 20 saate ulaşarak, açlık kan şekerinin daha erken saatlerde düşmesi ve oruç tutulan günün verimsiz geçmesine sebep olacağı bilimsel olarak ispatlanmıştır. Oruç tutarken acıkmamak için sahurda ne yemeliyiz? Sahur vakti ağır yemekler yenmesi durumunda ise gece metabolizma hızının düşmesi nedeniyle besinlerin yağa dönüşme hızının ve... The post Oruç tutarken acıkmamak için ne yemeli? first appeared on Bayefendi.

  Feed has no items.
 • Ramazan umre kayıtları başladı
  by murat on 13 Ocak 2019 at 13:13

  Diyanet İşleri Başkanlığının ramazan umresi turları için başvuru kayıtları başladı. Haber kaynağı: STAR.COM.TR Benzer haberler:Ramazan başladı İslam dünyasının kutsal ayı Ramazan başladı. İlk iftar, 19.32’de Hakkari’de yapılacak. Osmangazi Köprüsü’nün satışı için girişimler başladı Otoyol Yatırım ve İşletme AŞ CEOsu Yavuz Batum, Osmangazi Köprüsünün satılacağı yönünde Dolar ve Avro haftaya düşüşle başladı Piyasaların gözü bu hafta

 • Ramazan Sarı Avrupa Şampiyonu
  by murat on 5 Ağustos 2018 at 08:38

  86 Kg’da Arif Özen finalde, Erhan Yaylacı ve Oktay Güngör ise Bronz madalya maçına çıkacaklar Haber kaynağı: Cumhuriyet.com.tr: Son Dakika Benzer haberler:Erdoğan’dan ‘Sarı Yelekliler’ eleştirisi: Avrupa demokrasi dersinden sınıfta kaldı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Sarı Yelekliler protestolarına polis müdahaleleri Arif Özen, Avrupa şampiyonu oldu İtalya’nın Başkenti Roma'da düzenlenen Avrupa Gençler Güreş Şampiyonası'nda Arif Özen Ümit

 • Ramazan Bayramı’nın huzur ve güven içerisinde geçmesi amacıyla, 2 bin 200 polisin katılımıyla 180 noktada, helikopter destekli uygulama yapılıyor
  by murat on 15 Haziran 2018 at 19:13

  İstanbul’da, Ramazan Bayramı’nın huzur ve güven içerisinde geçmesi amacıyla, “Yeditepe Huzur” asayiş uygulaması yapılıyor. Haber kaynağı: STAR.COM.TR Benzer haberler:Ülke genelinde güven huzur uygulaması yapılıyor Emniyet ve jandarma teşkilatlarından 53 bin 876 personelin katılımıyla Türkiye Güven Adana’da bin 500 polisle helikopter destekli huzur uygulaması yapıldı Adana'da bin 500 polisle 25 noktada 10 umuma açık alanda helikopter

 • Hudut Kartalları, Ramazan Bayramı’nda görev başında
  by murat on 15 Haziran 2018 at 08:48

  Edirne’de Bulgaristan sınırını koruyan Kapıkule Hudut Karakolu’nda görevli ‘Hudut Kartalları’, Ramazan Bayramı’nı görev başında kutladı. Haber kaynağı: STAR.COM.TR Benzer haberler:Hudut kartalları 2019’a nöbette girdi Türkiye-Ermenistan sınırındaki Kars Şehit Piyade Er İsmet Bulut Hudut Karakolunda görev 2018 Ramazan ayı orucu ne zaman başlıyor? Ramazan Bayramı’nda kaç gün tatil yapacağız? Ramazan ayı 2018de 15 Mayıs Salı günü

 • Ramazan Bayramı tatili kaç gün olacak?
  by murat on 4 Haziran 2018 at 16:53

  Bakanlar Kurulu’nun ardından açıklamalarda bulunan Bekir Bozdağ, Ramazan Bayramı tatilinin kaç gün olacağını açıkladı. Kamu çalışanlarının, idari izinle 9 güne uzamasını beklediği Şeker Bayramı tatili konusunda beklentilere olumsuz cevap veren Bozdağ “Ramazan Bayramı nedeniyle idari tatil verme durumu söz konusu değil” dedi. Böylece Ramazan Bayramı tatilinin ne kadar olacağı da netleşti. Haber kaynağı: Cumhuriyet.com.tr: Son

 • Oruç tutarken sigara nasıl bırakılır?
  by FERİDE on 3 Mayıs 2019 at 02:03

  Oruç tutarken sigara nasıl bırakılır ? Ülkemizde Sigara içenler bu hızla devam ederse, 2030 senesinde sigara içmek sebebiyle ölenlerin sayısının 8 milyonu geçmesi bekleniyor. Özellikle sigaradan kurtulmak isteyen kadınlar için Ramazan ayı bu kötü bağımlılıktan kurtulmak için iyi bir fırsat…   Reklam Ramazanda Sigarayı Bırakabilirsiniz Oruç nedeniyle gün boyunca herhangi bir maddenin tüketilemediği bu süreçte... The post Oruç tutarken sigara nasıl bırakılır? first appeared on SİHİRLİ KADIN.

 • Soğuk su içmenin Mideye zararları
  by Ekin on 18 Haziran 2016 at 00:47

  Genel olarak ve iftarda Soğuk su içmenin mideye zararları : Reklam Özellikle vücut ısısı yüksek olduğu zamanlarda soğuk suyun hızlı içilmesi, vücutta terleme işlevini arttırması nedeniyle çok fazla tuz ve mineral kaybına sebep olur. Soğuk suyun sağlığa zararlı etkisini önlemek için yudumlayarak içmelidir. Yaz aylarında yaşanan aşırı sıcaklar sebebiyle vücudun devamlı su, mineral ve tuz kaybetmesi sebebiyle buz gibi soğuk su içmenin sağlık... The post Soğuk su içmenin Mideye zararları first appeared on SİHİRLİ KADIN.

 • Hamile iken Oruç Tutulur mu?
  by FERİDE on 5 Haziran 2016 at 23:57

  Oruç ve hamilelik Hamile iken oruç tutulur mu sorusu ramazan ayında gebeliği devam eden kadınların en çok sorduğu sorulardan olup, sizin için hamilelikte oruç tutulabilir mi sorusunun cevabını bu makalemizde BİLİMSEL olarak ve anne bebek sağlığı yönüyle vereceğiz. (İslami yanıtları başka kaynaklardan bulabilirsiniz. Uzman olmadığımız konuda ahkam kesmeyi doğru bulmuyoruz.)… Reklam   Kadın hastalıkları uzmanları... The post Hamile iken Oruç Tutulur mu? first appeared on SİHİRLİ KADIN.

 • Ramazanda jinekolojik muayene olur mu
  by FERİDE on 1 Haziran 2016 at 23:28

  Ramazanda jinekolojik muayene olur mu, orucu bozar mı? Reklam Soru: Oruç tutarken kadın hastalıkları doktoruna gitmek, jinekoloğa muayene olmak orucu bozar mı? Cevap: Orucu bozan şeyler, yemek, içmek ve cinsel ilişkidir. Jinekolojik muayenede kadın herhangi bir ilaç içmediği takdirde ve aşağıdaki kurallar dahilinde oruç bozulmaz.   Ancak bu konudaki tartışma jinolojik kontrol sırasında kullanılan eldiven veya ultrason cihazı için... The post Ramazanda jinekolojik muayene olur mu first appeared on SİHİRLİ KADIN.

  Feed has no items.
İncelediğiniz konu: Ramazan Ayı ve Ramazan Bayramı olup, yorum, öneri görüş ve tavsiyeler yapmak isterseniz aşağıdaki yorumlar bölümüne düşüncelerinizi yazabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.