Oruçluyken

Oruçluylen nelerin yapılıp hangi hareketlerin yapılmayacağı, günahlar ile afları konusunda bilgiler ve haberler :

 

 • Soğuk suyun Sağlığa zararları
  by Ekin on 12 Ağustos 2021 at 12:15

  Soğuk su içmek zararlı Özellikle yaz aylarında soğuk su içme alışkanlığımız artar. Fakat bu alışkanlık sağlıklı bir alışkanlık değildir. Bugün  kadın sitesi sağlık bölümünde soğuk su iç menin sağlık açısından zararlarını ele alacağız…   Genel olarak ve iftarda Soğuk su içmenin mideye zararları nelerdir ? Özellikle vücut ısısı yüksek olduğu zamanlarda soğuk suyun hızlı içilmesi,... The post Soğuk suyun Sağlığa zararları first appeared on SİHİRLİ KADIN.

 • Oruç tutarken sigara nasıl bırakılır?
  by FERİDE on 3 Mayıs 2019 at 02:03

  Oruç tutarken sigara nasıl bırakılır ? Ülkemizde Sigara içenler bu hızla devam ederse, 2030 senesinde sigara içmek sebebiyle ölenlerin sayısının 8 milyonu geçmesi bekleniyor. Özellikle sigaradan kurtulmak isteyen kadınlar için Ramazan ayı bu kötü bağımlılıktan kurtulmak için iyi bir fırsat…   Ramazanda Sigarayı Bırakabilirsiniz Oruç nedeniyle gün boyunca herhangi bir maddenin tüketilemediği bu süreçte bağımlılar... The post Oruç tutarken sigara nasıl bırakılır? first appeared on SİHİRLİ KADIN.

 • Oruç Tutarken Adet Olmak
  by Ekin on 7 Haziran 2016 at 23:58

  Oruç Tutarken Adet Olmak Ramazan ayı gelip çattı fakat bir anda nasıl olduysa Regli döneminiz şaşırdı ve bir anda başlayan adet ile kafanızda merak ettiğiniz soru belirdi; “Oruç tutarken adet olursam orucum bozulur mu?” Oruç olurken regli (adet )  olmak niyetimi bozar mı ? sorusunun cevabı olarak, bir çok bilgi mevcut fakat aslında ön görülebilir olan bu durum... The post Oruç Tutarken Adet Olmak first appeared on SİHİRLİ KADIN.

 • Hamile iken Oruç Tutulur mu?
  by FERİDE on 5 Haziran 2016 at 23:57

  Oruç ve hamilelik Hamile iken oruç tutulur mu sorusu ramazan ayında gebeliği devam eden kadınların en çok sorduğu sorulardan olup, sizin için hamilelikte oruç tutulabilir mi sorusunun cevabını bu makalemizde BİLİMSEL olarak ve anne bebek sağlığı yönüyle vereceğiz. (İslami yanıtları başka kaynaklardan bulabilirsiniz. Uzman olmadığımız konuda ahkam kesmeyi doğru bulmuyoruz.)…   Kadın hastalıkları uzmanları hamileyken... The post Hamile iken Oruç Tutulur mu? first appeared on SİHİRLİ KADIN.

 • Ramazanda jinekolojik muayene olur mu
  by FERİDE on 1 Haziran 2016 at 23:28

  Ramazanda jinekolojik muayene olur mu, orucu bozar mı? Soru: Oruç tutarken kadın hastalıkları doktoruna gitmek, jinekoloğa muayene olmak orucu bozar mı? Cevap: Orucu bozan şeyler, yemek, içmek ve cinsel ilişkidir. Jinekolojik muayenede kadın herhangi bir ilaç içmediği takdirde ve aşağıdaki kurallar dahilinde oruç bozulmaz.   Ancak bu konudaki tartışma jinolojik kontrol sırasında kullanılan eldiven veya ultrason cihazı için kullanılan... The post Ramazanda jinekolojik muayene olur mu first appeared on SİHİRLİ KADIN.

 • Pide Fiyatları 2018
  by Beyefendi on 29 Nisan 2018 at 23:29

  Pide fiyatları (2018 Ramazan) İstanbul’da 350 gr. Ramazan pidesi fiyatı 1.80 TL, 350 gr. susamlı yumurtalı pide fiyatı ise 2 TL. Pide fiyatları hakkında bilgi veren İSESOB başkanı Faik Yılmaz, 2013 ve 2014 yıllarında da 300 gr Ramazan pidesinin 1.50 TL, 300 Gram susamlı yumurtalı pidenin 2 TL’den satıldığını hatırlattı. İstanbul’da 350 gr. ramazan pidesi fiyatı 1.80 TL olarak belirlendi. Buna göre geçen seneye göre pide fiyatına zam yapılmamış oldu. İstanbul Esnaf ve Sanatkarlar Odaları... The post Pide Fiyatları 2018 first appeared on Bayefendi.

 • Ramazanda alkol günah mı?
  by Beyefendi on 27 Haziran 2016 at 22:13

  Ramazanda alkol günah mı, haram mı, yasak mı sorusu, oruç tutmadığı halde iftardan sonra içki içmek isteyenlerin, günah olur mu diye en çok cevap aradığı sorulardan. Ramazanda alkol almak, dinen herhangi bir gün içki içmekle aynı günaha sahiptir, dini olarak da yasaktır. (Cuma günü içki içmek, kadir gecesinde ve kandillerde alkol almak da öyledir.) Dini günlerde, gecelerde, aylarda ve bayramlarda aslolan şey, yapılan sevapların daha çok karşılık görmesidir. Bu da İslam dininin bir güzelliğidir. Ancak Türkiye gibi çoğu  Müslüman ülkede bu günlerde günah işlemenin daha... The post Ramazanda alkol günah mı? first appeared on Bayefendi.

 • Oruç Tutarken Baş Ağrısı
  by Beyefendi on 10 Haziran 2016 at 20:00

  Oruç Tutarken Baş Ağrısı nasıl geçer? Oruçluyken baş ağrısı neden olur? Oruç tutarken başım çok ağrıyor diyorsanız bu makale soruna çözüm olabilir. Nedenleri nelerdir? Oruç sırasında baş ağrısı yaşanmasının en büyük sebebi, kan şekerinin tüm gün aç kalma nedeniyle düşmesi ve beynin şeker gereksinimini karşılayamamasıdır. Diğer bir sebep ise stres kaynaklı olabilir. Tüm gün aç ve susuz kalınmasından dolayı orucun ilk günleri vücudumuz bir stres yaşar ki bu da baş ağrısına dönüşebilir. Diğer bir sebep ise bünyenin susuz kalmasıdır. Ne iyi gelir, nasıl geçer? Oruç esnasında vücutta... The post Oruç Tutarken Baş Ağrısı first appeared on Bayefendi.

 • Niyetliyken Ağız Kokusu
  by Beyefendi on 7 Haziran 2016 at 13:49

  Niyetliyken Ağız Kokusu   Ramazanda ağız kokusu problemi bir çoğumuzun yaşadığı en büyük sorunlardan biridir . Bu sorunun bir çok nedeni olabilir ve bu nedenleri en aza indirgemenin yolları mevcuttur. Gelin birlikte bu problemin nedenlerine ve ramazanda ağız kokusunu nasıl giderebileceğimize bir bakalım.   Özellikle oruç tuttuğumuz ramazan ayında ağız kokusu problemi iyice artmaktadır. Ramazanın Yaz dönemine denk gelmesi ve öğünlerin günde 2 ye düşüyor olması bu sorunu iyice öne çıkar hale getirmekte ve hem... The post Niyetliyken Ağız Kokusu first appeared on Bayefendi.

 • Oruç tutarken acıkmamak için ne yemeli?
  by Beyefendi on 6 Haziran 2016 at 00:32

  Oruç tutarken acıkmamak için ne yemeli, nasıl beslenmeliyiz? Ramazanda oruç tutulurken yeterli ve dengeli beslenmek ve kolay acıkmamak için oruç tutulmayan dönemde en az 3 öğünün tamamlanması ve sahurun atlanmaması gerekmektedir. Sahurun atlanması durumunda yaklaşık 17 saat olan aç kalma süresinin 20 saate ulaşarak, açlık kan şekerinin daha erken saatlerde düşmesi ve oruç tutulan günün verimsiz geçmesine sebep olacağı bilimsel olarak ispatlanmıştır. Oruç tutarken acıkmamak için sahurda ne yemeliyiz? Sahur vakti ağır yemekler yenmesi durumunda ise gece metabolizma hızının düşmesi nedeniyle besinlerin yağa dönüşme hızının ve... The post Oruç tutarken acıkmamak için ne yemeli? first appeared on Bayefendi.

  Feed has no items.
  Feed has no items.
  Feed has no items.
İncelediğiniz konu: Oruçluyken olup, yorum, öneri görüş ve tavsiyeler yapmak isterseniz aşağıdaki yorumlar bölümüne düşüncelerinizi yazabilirsiniz.

One comment:

 1. Bay WordPress dedi ki:

  Merhaba bu bir yorumdur.
  Bir yorumu silmek için giriş yapıp yazının yorumlarına göz atın. Orada düzenleme ve silme seçenekleriniz sizi bekliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.