Oruçluyken

Oruçluylen nelerin yapılıp hangi hareketlerin yapılmayacağı, günahlar ile afları konusunda bilgiler ve haberler :

 

 • Oruç tutarken sigara nasıl bırakılır?
  by FERİDE on 3 Mayıs 2019 at 02:03

  Oruç tutarken sigara nasıl bırakılır ? Ülkemizde Sigara içenler bu hızla devam ederse, 2030 senesinde sigara içmek sebebiyle ölenlerin sayısının 8 milyonu geçmesi bekleniyor. Özellikle sigaradan kurtulmak isteyen kadınlar için Ramazan ayı bu kötü bağımlılıktan kurtulmak için iyi bir fırsat…   Reklam Ramazanda Sigarayı Bırakabilirsiniz Oruç nedeniyle gün boyunca herhangi bir maddenin tüketilemediği bu süreçte... The post Oruç tutarken sigara nasıl bırakılır? first appeared on SİHİRLİ KADIN.

 • Soğuk su içmenin Mideye zararları
  by Ekin on 18 Haziran 2016 at 00:47

  Genel olarak ve iftarda Soğuk su içmenin mideye zararları : Reklam Özellikle vücut ısısı yüksek olduğu zamanlarda soğuk suyun hızlı içilmesi, vücutta terleme işlevini arttırması nedeniyle çok fazla tuz ve mineral kaybına sebep olur. Soğuk suyun sağlığa zararlı etkisini önlemek için yudumlayarak içmelidir. Yaz aylarında yaşanan aşırı sıcaklar sebebiyle vücudun devamlı su, mineral ve tuz kaybetmesi sebebiyle buz gibi soğuk su içmenin sağlık... The post Soğuk su içmenin Mideye zararları first appeared on SİHİRLİ KADIN.

 • Oruç Tutarken Adet Olmak
  by Ekin on 7 Haziran 2016 at 23:58

  Oruç Tutarken Adet Olmak Ramazan ayı gelip çattı fakat bir anda nasıl olduysa Regli döneminiz şaşırdı ve bir anda başlayan adet ile kafanızda merak ettiğiniz soru belirdi; Reklam “Oruç tutarken adet olursam orucum bozulur mu?” Oruç olurken regli (adet )  olmak niyetimi bozar mı ? sorusunun cevabı olarak, bir çok bilgi mevcut fakat aslında ön görülebilir olan bu... The post Oruç Tutarken Adet Olmak first appeared on SİHİRLİ KADIN.

 • Hamile iken Oruç Tutulur mu?
  by FERİDE on 5 Haziran 2016 at 23:57

  Oruç ve hamilelik Hamile iken oruç tutulur mu sorusu ramazan ayında gebeliği devam eden kadınların en çok sorduğu sorulardan olup, sizin için hamilelikte oruç tutulabilir mi sorusunun cevabını bu makalemizde BİLİMSEL olarak ve anne bebek sağlığı yönüyle vereceğiz. (İslami yanıtları başka kaynaklardan bulabilirsiniz. Uzman olmadığımız konuda ahkam kesmeyi doğru bulmuyoruz.)… Reklam   Kadın hastalıkları uzmanları... The post Hamile iken Oruç Tutulur mu? first appeared on SİHİRLİ KADIN.

 • Ramazanda jinekolojik muayene olur mu
  by FERİDE on 1 Haziran 2016 at 23:28

  Ramazanda jinekolojik muayene olur mu, orucu bozar mı? Reklam Soru: Oruç tutarken kadın hastalıkları doktoruna gitmek, jinekoloğa muayene olmak orucu bozar mı? Cevap: Orucu bozan şeyler, yemek, içmek ve cinsel ilişkidir. Jinekolojik muayenede kadın herhangi bir ilaç içmediği takdirde ve aşağıdaki kurallar dahilinde oruç bozulmaz.   Ancak bu konudaki tartışma jinolojik kontrol sırasında kullanılan eldiven veya ultrason cihazı için... The post Ramazanda jinekolojik muayene olur mu first appeared on SİHİRLİ KADIN.

 • Pide Fiyatları 2018
  by Beyefendi on 29 Nisan 2018 at 23:29

  Pide fiyatları (2018 Ramazan) İstanbul’da 350 gr. Ramazan pidesi fiyatı 1.80 TL, 350 gr. susamlı yumurtalı pide fiyatı ise 2 TL. Pide fiyatları hakkında bilgi veren İSESOB başkanı Faik Yılmaz, 2013 ve 2014 yıllarında da 300 gr Ramazan pidesinin 1.50 TL, 300 Gram susamlı yumurtalı pidenin 2 TL’den satıldığını hatırlattı. İstanbul’da 350 gr. ramazan pidesi fiyatı 1.80 TL olarak belirlendi. Buna göre geçen seneye göre pide fiyatına zam yapılmamış oldu. İstanbul Esnaf ve Sanatkarlar Odaları... The post Pide Fiyatları 2018 first appeared on Bayefendi.

 • Ramazanda alkol günah mı?
  by Beyefendi on 27 Haziran 2016 at 22:13

  Ramazanda alkol günah mı, haram mı, yasak mı sorusu, oruç tutmadığı halde iftardan sonra içki içmek isteyenlerin, günah olur mu diye en çok cevap aradığı sorulardan. Ramazanda alkol almak, dinen herhangi bir gün içki içmekle aynı günaha sahiptir, dini olarak da yasaktır. (Cuma günü içki içmek, kadir gecesinde ve kandillerde alkol almak da öyledir.) Dini günlerde, gecelerde, aylarda ve bayramlarda aslolan şey, yapılan sevapların daha çok karşılık görmesidir. Bu da İslam dininin bir güzelliğidir. Ancak Türkiye gibi çoğu  Müslüman ülkede bu günlerde günah işlemenin daha... The post Ramazanda alkol günah mı? first appeared on Bayefendi.

 • Oruç Tutarken Baş Ağrısı
  by Beyefendi on 10 Haziran 2016 at 20:00

  Oruç Tutarken Baş Ağrısı nasıl geçer? Oruçluyken baş ağrısı neden olur? Oruç tutarken başım çok ağrıyor diyorsanız bu makale soruna çözüm olabilir. Nedenleri nelerdir? Oruç sırasında baş ağrısı yaşanmasının en büyük sebebi, kan şekerinin tüm gün aç kalma nedeniyle düşmesi ve beynin şeker gereksinimini karşılayamamasıdır. Diğer bir sebep ise stres kaynaklı olabilir. Tüm gün aç ve susuz kalınmasından dolayı orucun ilk günleri vücudumuz bir stres yaşar ki bu da baş ağrısına dönüşebilir. Diğer bir sebep ise bünyenin susuz kalmasıdır. Ne iyi gelir, nasıl geçer? Oruç esnasında vücutta... The post Oruç Tutarken Baş Ağrısı first appeared on Bayefendi.

 • Niyetliyken Ağız Kokusu
  by Beyefendi on 7 Haziran 2016 at 13:49

  Niyetliyken Ağız Kokusu   Ramazanda ağız kokusu problemi bir çoğumuzun yaşadığı en büyük sorunlardan biridir . Bu sorunun bir çok nedeni olabilir ve bu nedenleri en aza indirgemenin yolları mevcuttur. Gelin birlikte bu problemin nedenlerine ve ramazanda ağız kokusunu nasıl giderebileceğimize bir bakalım.   Özellikle oruç tuttuğumuz ramazan ayında ağız kokusu problemi iyice artmaktadır. Ramazanın Yaz dönemine denk gelmesi ve öğünlerin günde 2 ye düşüyor olması bu sorunu iyice öne çıkar hale getirmekte ve hem... The post Niyetliyken Ağız Kokusu first appeared on Bayefendi.

 • Oruç tutarken acıkmamak için ne yemeli?
  by Beyefendi on 6 Haziran 2016 at 00:32

  Oruç tutarken acıkmamak için ne yemeli, nasıl beslenmeliyiz? Ramazanda oruç tutulurken yeterli ve dengeli beslenmek ve kolay acıkmamak için oruç tutulmayan dönemde en az 3 öğünün tamamlanması ve sahurun atlanmaması gerekmektedir. Sahurun atlanması durumunda yaklaşık 17 saat olan aç kalma süresinin 20 saate ulaşarak, açlık kan şekerinin daha erken saatlerde düşmesi ve oruç tutulan günün verimsiz geçmesine sebep olacağı bilimsel olarak ispatlanmıştır. Oruç tutarken acıkmamak için sahurda ne yemeliyiz? Sahur vakti ağır yemekler yenmesi durumunda ise gece metabolizma hızının düşmesi nedeniyle besinlerin yağa dönüşme hızının ve... The post Oruç tutarken acıkmamak için ne yemeli? first appeared on Bayefendi.

  Feed has no items.
 • Kuveytli din adamı: Salah oruç tutmadığı için…
  by murat on 1 Haziran 2018 at 02:38

  Kuveytli bir din adamı, Şampiyonlar Ligi finalinden önce oruç tutmayacağını açıklayan Liverpool’un yıldız oyuncusu Muhammed Salah’ın sakatlanmasını “Salah’ın Allah tarafından cezalandırılması” olarak yorumladı. Haber kaynağı: Cumhuriyet.com.tr: Son Dakika Benzer haberler:Oruç tutanlar için 7 sağlıklı öneri Oruç tutarken sağlığını ve formunu korumak, ibadetini huzurla yerine getirmek isteyenler İş adamı ucuz altın için Kuyumcukent’e koştu Türkiye’nin ilk

 • Reflüsü Olanlar Oruç Tutarken Nelere Dikkat Etmeli?
  by murat on 25 Mayıs 2018 at 06:41

  Liv Hospital Gastroenteroloji Uzmanı Prof. Dr. Binnur Şimşek reflü hastalarına önerilerde bulundu. Orijinal haber kaynağı için; Haberler.Com İlgili haberler:27 Ocak 2017 HP cihazı olanlar dikkat! Bataryaları patlayabilir05 Temmuz 2015 Tarlası olanlar dikkat! En kritik 3 ay başladı30 Aralık 2014 Arabanızın motor yağını değiştirirken nelere dikkat etmelisiniz?25 Nisan 2014 Polen alerjisi olanlar bunlara dikkat!11 Haziran 2011

 • Bursa’da baba oğula oruç dayağı iddiası
  by murat on 29 Mayıs 2017 at 17:13

  Her sene Ramazan ayının gelmesiyle birlikte "Oruç tutmadığı için dayak yediler" gibi haberlerle gündem oluşturmaya çalışan Hürriyet bu sefer geç kaldı. RAMAZAN'IN İLK ORUÇ DAYAĞI HABERİ Güzelyalı Mahallesi'ndeki deniz otobüsü terminali içindeki kafeteryada meydana gelen olayda iddiaya göre, kafeteryanın üstü açık bölümünde oturan baba oğlun yanına gelen 4 kişi neden oruç tutmuyorsunuz diyerek sataştı. Kavgaya

  Feed has no items.
İncelediğiniz konu: Oruçluyken olup, yorum, öneri görüş ve tavsiyeler yapmak isterseniz aşağıdaki yorumlar bölümüne düşüncelerinizi yazabilirsiniz.

One comment:

 1. Bay WordPress dedi ki:

  Merhaba bu bir yorumdur.
  Bir yorumu silmek için giriş yapıp yazının yorumlarına göz atın. Orada düzenleme ve silme seçenekleriniz sizi bekliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.